Reintrodukcja

Juniorek

Re: Witaj!

Postautor: Juniorek » 02 lutego 2012, 00:14

Anza - jestem z Opola, opolskie zoo mam pod ręką.
studiuję ochronę środowiska.. nie wiem czy dobrze zrobiłam odpuszczając Wrocław, rezygnując z zootechniki..
Awatar użytkownika
Michał

Re: Witaj!

Postautor: Michał » 02 lutego 2012, 12:58

Kwartalniki panda są dostępne na stronie ale jak na razie tylko do numeru 13 więc pewnie trzeba chwilę poczekać :) - nie wszystkie Pandy czytałem więc w tych wcześniejszych mogą być opisane inne gatunki. Np coś o programie z kulonami :)
Awatar użytkownika
Robby

Re: Reintrodukcja

Postautor: Robby » 02 lutego 2012, 23:07

Do postu Michała o programach reintrodukcji zwierząt prowadzonych w polskich ogrodach zoologicznych od siebie mogę dodać, że myśl z wypuszczeniem urodzonej w zoo klaczy konia Przewalskiego nie doszło- klacz urodziła w zoo nieplanowane źrebie. Zniknął natomiast jej młodszy brat, jednak nie mam pojęcia gdzie trafił, jednak wątpię, żeby poleciał na dziki step...
Co do kulonów, które warszawskie zoo z powodzeniem rozmnaża i może z chęcią by je wypuściło na wolność, jednak w Polsce obecnie nie ma już niestety żadnego stałego siedliska kulona, a więc nie ma gdzie specjalnie wypuścić ptaków.

Natomiast jeśli chodzi o osły somalijskie to w Gdańsku były swego czasu 3 młode ogiery (dwa poleciały do Afryki, a trzeci padł). Osły somalijskie do 2004 roku były również w Warszawie.
Kalat

Postautor: Kalat » 03 lutego 2012, 21:56

Nie jestem pewny ale wydaje mi się, że w dalszym ciągu żubry z Polski są wysyłane do reintrodukcji w innych krajach. Chyba są to też osobniki z polskich ogrodów zoologicznych.
Awatar użytkownika
Robby

reintrodukcja

Postautor: Robby » 25 lipca 2013, 15:04

Czy słyszał ktoś z Was o introdukcji susłów moręgowanych na terenie Nowego Zoo w Poznaniu? Bowiem, od pewnego czasu grupa tych zwierząt żyje w stanie wolnym na wybiegu wielbłądów dwugarbnych. Myślicie, że jest to celowa zasiedlenie, czy też dzika populacja powstała ze zwierząt zbiegłych z wybiegów zamkniętych?
droidthor

Reintrodukcja

Postautor: droidthor » 25 lipca 2013, 15:44

To drugie.
Awatar użytkownika
WOJTEK
Super zoofan

Postautor: WOJTEK » 26 lipca 2013, 18:16

A teraz już o reintrodukcji poznańskich susłów na poważnie. Dziś wypuszczono grupę kilkudziesięciu susłów na łąki w okolicach Rościsławic na Dolnym Śląsku.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,4 ... 42289.html
Awatar użytkownika
nikola
Super zoofan

Postautor: nikola » 26 lipca 2013, 20:52

Bardzo ciekawa to wiadomosc i cieszy tym bardziej iz to na moich miejscöwkach foto je wypuszczono :) Zastanawia mnir tylko jedno czy nie bedä one zagrozeniem dla gniewoszy plamistych i rzekotek wystepujacych tam ?? Moze ktos wie cos na ten temat bo jeszcze nie szukalam ;)
pilandok
Super zoofan

Postautor: pilandok » 26 lipca 2013, 22:20

Jeeez! Od kiedy to susły dybią na gniewosze i rzekotki? I jak mogłyby te ostatnie schwytać na drzewach, czy w zbiornikach wodnych?
Awatar użytkownika
nikola
Super zoofan

Postautor: nikola » 26 lipca 2013, 22:50

Nikt nie pisze ze dybiä na ich zycie ;) Pojawily sie jenoty,jest borsuk od czasu do czasu a ja po prostu dbam o swoje odkryte stanowisko gniewosza to i wiedze trzeba poszerzac :) a swojä drogä te rzekotki tam bardzo nisko wystepuja a ich zbiornik to niewielki strumyk.
Bede w Polsce dopiero we wrzesniu ale moze jeszcze bedzie okazja "zapolowac" i na susula z aparatem ;)

Wróć do „O zwierzętach w ogrodach zoologicznych”