Reintrodukcja

Re: Witaj!

Postprzez Juniorek » 02 Lut 2012, 01:14

Anza - jestem z Opola, opolskie zoo mam pod r─Ök─ů.
studiuj─Ö ochron─Ö ┼Ťrodowiska.. nie wiem czy dobrze zrobi┼éam odpuszczaj─ůc Wroc┼éaw, rezygnuj─ůc z zootechniki..
Juniorek

Reklama

Re: Witaj!

Postprzez Micha┼é » 02 Lut 2012, 13:58

Kwartalniki panda s─ů dost─Öpne na stronie ale jak na razie tylko do numeru 13 wi─Öc pewnie trzeba chwil─Ö poczeka─ç :) - nie wszystkie Pandy czyta┼éem wi─Öc w tych wcze┼Ťniejszych mog─ů by─ç opisane inne gatunki. Np co┼Ť o programie z kulonami :)
Awatar u┼╝ytkownika
Michał

Miejscowo┼Ť─ç: Warszawa

Re: Reintrodukcja

Postprzez Robby » 03 Lut 2012, 00:07

Do postu Micha┼éa o programach reintrodukcji zwierz─ůt prowadzonych w polskich ogrodach zoologicznych od siebie mog─Ö doda─ç, ┼╝e my┼Ťl z wypuszczeniem urodzonej w zoo klaczy konia Przewalskiego nie dosz┼éo- klacz urodzi┼éa w zoo nieplanowane ┼║rebie. Znikn─ů┼é natomiast jej m┼éodszy brat, jednak nie mam poj─Öcia gdzie trafi┼é, jednak w─ůtpi─Ö, ┼╝eby polecia┼é na dziki step...
Co do kulon├│w, kt├│re warszawskie zoo z powodzeniem rozmna┼╝a i mo┼╝e z ch─Öci─ů by je wypu┼Ťci┼éo na wolno┼Ť─ç, jednak w Polsce obecnie nie ma ju┼╝ niestety ┼╝adnego sta┼éego siedliska kulona, a wi─Öc nie ma gdzie specjalnie wypu┼Ťci─ç ptak├│w.

Natomiast je┼Ťli chodzi o os┼éy somalijskie to w Gda┼äsku by┼éy swego czasu 3 m┼éode ogiery (dwa polecia┼éy do Afryki, a trzeci pad┼é). Os┼éy somalijskie do 2004 roku by┼éy r├│wnie┼╝ w Warszawie.
Awatar u┼╝ytkownika
Robby

Postprzez Kalat » 03 Lut 2012, 22:56

Nie jestem pewny ale wydaje mi si─Ö, ┼╝e w dalszym ci─ůgu ┼╝ubry z Polski s─ů wysy┼éane do reintrodukcji w innych krajach. Chyba s─ů to te┼╝ osobniki z polskich ogrod├│w zoologicznych.
Kalat

Miejscowo┼Ť─ç: Wroc┼éaw

reintrodukcja

Postprzez Robby » 25 Lip 2013, 16:04

Czy s┼éysza┼é kto┼Ť z Was o introdukcji sus┼é├│w mor─Ögowanych na terenie Nowego Zoo w Poznaniu? Bowiem, od pewnego czasu grupa tych zwierz─ůt ┼╝yje w stanie wolnym na wybiegu wielb┼é─ůd├│w dwugarbnych. My┼Ťlicie, ┼╝e jest to celowa zasiedlenie, czy te┼╝ dzika populacja powsta┼éa ze zwierz─ůt zbieg┼éych z wybieg├│w zamkni─Ötych?
Awatar u┼╝ytkownika
Robby

Reintrodukcja

Postprzez droidthor » 25 Lip 2013, 16:44

To drugie.
droidthor

Postprzez WOJTEK » 26 Lip 2013, 19:16

A teraz ju┼╝ o reintrodukcji pozna┼äskich sus┼é├│w na powa┼╝nie. Dzi┼Ť wypuszczono grup─Ö kilkudziesi─Öciu sus┼é├│w na ┼é─ůki w okolicach Ro┼Ťcis┼éawic na Dolnym ┼Ül─ůsku.

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-poznan,4 ... 42289.html
Awatar u┼╝ytkownika
WOJTEK
Super zoofan

Miejscowo┼Ť─ç: okolice Torunia

Postprzez nikola » 26 Lip 2013, 21:52

Bardzo ciekawa to wiadomosc i cieszy tym bardziej iz to na moich miejsc├Âwkach foto je wypuszczono :) Zastanawia mnir tylko jedno czy nie bed├Ą one zagrozeniem dla gniewoszy plamistych i rzekotek wystepujacych tam ?? Moze ktos wie cos na ten temat bo jeszcze nie szukalam ;)
Awatar u┼╝ytkownika
nikola
Super zoofan

Miejscowo┼Ť─ç: Wroc┼éaw - Nidderau ( Hessen)

Postprzez pilandok » 26 Lip 2013, 23:20

Jeeez! Od kiedy to sus┼éy dybi─ů na gniewosze i rzekotki? I jak mog┼éyby te ostatnie schwyta─ç na drzewach, czy w zbiornikach wodnych?
pilandok
Super zoofan

Postprzez nikola » 26 Lip 2013, 23:50

Nikt nie pisze ze dybi├Ą na ich zycie ;) Pojawily sie jenoty,jest borsuk od czasu do czasu a ja po prostu dbam o swoje odkryte stanowisko gniewosza to i wiedze trzeba poszerzac :) a swoj├Ą drog├Ą te rzekotki tam bardzo nisko wystepuja a ich zbiornik to niewielki strumyk.
Bede w Polsce dopiero we wrzesniu ale moze jeszcze bedzie okazja "zapolowac" i na susula z aparatem ;)
Awatar u┼╝ytkownika
nikola
Super zoofan

Miejscowo┼Ť─ç: Wroc┼éaw - Nidderau ( Hessen)

PoprzedniaNast─Öpna

Wr├│─ç do O zwierz─Ötach w ogrodach zoologicznych

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w oraz 1 go┼Ť─ç

Informacja

Zesp├│┼é • Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

´╗┐

Przyjaciele

• Mr├│wkojad i przyjaciele
  • ZOO Forum - facebook
  • Strony ogrod├│w

• ZOO Bydgoszcz
  • ZOO Chorz├│w
  • ZOO Gda┼äsk
  • ZOO Krak├│w
  • ZOO ┼ü├│d┼║
  • ZOO Opole
  • ZOO P┼éock