Nowi mieszkańcy

Re: Nowi mieszkańcy

Postprzez Okapi » 01 Lis 2011, 03:05

Do Zamo┼Ťcia dotar┼éy z Wroc┼éawia cztery koby liczi. Ciekawe, czy pismaki znowu co┼Ť nie pokr─Öcili, bo zastanawia zbie┼╝no┼Ť─ç czasu i ilo┼Ťci antylop. A mo┼╝e Zamo┼Ť─ç wyrasta na antylopian─ů pot─Ög─Ö? Dobrze by by┼éo ...
Okapi
Super zoofan

Reklama

Postprzez kasztanek » 01 Lis 2011, 10:07

ale we Wroc┼éawiu nie mam kob├│w liczi tylko kob ┼Ťniady podgatunek sing sing [defasa] (Kobus ellipsiprymnus defassa)
kasztanek
Super zoofan

Miejscowo┼Ť─ç: Wroc┼éaw

Postprzez Robby » 01 Lis 2011, 18:28

W planach by┼éo sprowadzenie dw├│ch nowych gatunk├│w antylopa do odnowionych stajni, a wi─Öc mo┼╝liwe, ┼╝e do zoo trafi┼éy zar├│wno niale grzywiaste jak i koby defasa. Opr├│cz nich w zoo ju┼╝ s─ů sitatungi i koby liczi, a w kolejce czekaj─ů oryksy szablorogie.
Awatar u┼╝ytkownika
Robby

Postprzez Okapi » 02 Lis 2011, 17:41

kasztanek napisa┼é(a):ale we Wroc┼éawiu nie mam kob├│w liczi tylko kob ┼Ťniady podgatunek sing sing [defasa] (Kobus ellipsiprymnus defassa)

Oczywi┼Ťcie, pomy┼éka z mojej strony. Mia┼éo by─ç singsing, a nie wiedzie─ç czemu wysz┼éo liczi. :oops:
Okapi
Super zoofan

Postprzez Robby » 13 Lis 2011, 20:07

Z ISIS wynika, ┼╝e do Zamo┼Ťcia przyby┼é samiec mangaby rudoczelnej. A wi─Öc ma┼épiarnia poza wystrojem zmienia r├│wnie┼╝ swoich mieszka┼äc├│w. Z zoo znikn─Ö┼éy takie gatunki jak: koczkodan zielonosiwy, mangaba szara, pawian anubis i mandryl. W planach jest sprowadzenie r├│wnie┼╝ lutung├│w jawajskich. Ja od siebie dodam, ┼╝e fajnie jak by zoo sprowadzi┼éo jeszcze mo┼╝e jakie┼Ť gerezy, ┼╝eby bardziej uatrakcyjni─ç now─ů ma┼épiarnie... ;)
Awatar u┼╝ytkownika
Robby

Postprzez Micha┼é » 24 Lis 2011, 20:40

Jak podaje "Moje Miasto" zamojskie zoo wzbogaci┼éo si─Ö o nene, ibisy k─Ödzierzawe (ma kto┼Ť pomys┼é co to mo┼╝e by─ç? Geronticus eremita?) i fenka. Za miesi─ůc ma dojecha─ç "otocjan" (zapewne otocjon z Szeged ZOO) z W─Ögier. Fajne jest te┼╝ to ┼╝e w przysz┼éej ┼╝yrafiarni maj─ů zamieszka─ç zebry Grevy'ego :) m├│j ulubiony gatunek.

Mniej mi┼é─ů informacj─ů jest wzrost ceny bilet├│w... aczkolwiek dalej jest to cena bardzo przyst─Öpna :)

Ze strony zoo mo┼╝na dowiedzie─ç si─Ö ┼╝e urodzi┼éa si─Ö uistiti bia┼éoucha, 2 tamaryny bia┼éoczube, z Poznania przyjecha┼é Wieloszpon l┼Ťni─ůcy (Polyplectron malacense) i czubacz he┼émiasty (Pauxi pauxi) i niewiadomo sk─ůd Nietoperz (Carollia perspicillata)

Wed┼éug ISIS w Zamo┼Ťciu mieszkaj─ů ibisy czczone sztuk 9 - nie wiem tylko czy to ta nowo┼Ť─ç czy ptaki ju┼╝ wcze┼Ťniej mieszka┼éy w zoo
Awatar u┼╝ytkownika
Michał

Miejscowo┼Ť─ç: Warszawa

Postprzez Gepard Robert » 24 Lis 2011, 23:46

ibisy k─Ödzierzawe (ma kto┼Ť pomys┼é co to mo┼╝e by─ç? Geronticus eremita?)

Ibisy czczone i k─Ödzierzawe to zupe┼énie "insza inszo┼Ť─ç". :) ;) My┼Ťl─Ö, ┼╝e je┼Ťli to prawda, to by┼éaby super sprawa, bo ptaki te s─ů rzadkie (status: krytycznie zagro┼╝one). Wyst─Öpuj─ů na niedu┼╝ych obszarach wyspowo w Maroku, Etiopii i Turcji. Do tego mo┼╝na by stworzy─ç super ekspozycj─Ö, gdy┼╝ gniazduj─ů na wyst─Öpach skalnych czy ma┼éych jaskiniach. By┼éoby pole do popisu. Ptaki te posiada w Polsce jedynie zoo w Opolu (dane z ISIS).
Poniżej ibisy kędzierzawe we własnej ptasiej osobie:
Nie posiadasz wymaganych uprawnie┼ä, by zobaczy─ç pliki za┼é─ůczone do tej wiadomo┼Ťci.
Awatar u┼╝ytkownika
Gepard Robert
Super zoofan

Postprzez rybe┼äka » 25 Lis 2011, 00:11

Robercie, znasz mo┼╝e ich nazw─Ö ┼éaci┼äsk─ů (albo wiesz gdzie jej szuka─ç ), bo niestety nie mog─Ö jej nigdzie znale┼║─ç, a bywa przydatna :)
Awatar u┼╝ytkownika
rybeńka
Super zoofan

Postprzez Anza » 25 Lis 2011, 00:22

Na stronie Opolskiego zoo maj─ů nawet swoj─ů podstron─Ö: http://www.zoo.opole.pl/mieszkancy.php?m=3&pg=25003
┼üaci┼äska nazwa to Geronticus eremita (z reszt─ů Micha┼é podawa┼é kilka post├│w wy┼╝ej), w Opolu wyst─Öpuj─ů pod nazw─ů "Ibis grzywiasty".
Awatar u┼╝ytkownika
Anza
Super zoofan

Miejscowo┼Ť─ç: Wroc┼éaw

Postprzez Gepard Robert » 25 Lis 2011, 00:30

No w┼éa┼Ťnie :) ;) Anza szybka jeste┼Ť!
Z pospiechu i zasugerowawszy si─Ö nazw─ů ┼éaci┼äsk─ů podan─ů przez Micha┼éa, nieco si─Ö zagapi┼éem, bo w┼éa┼Ťciw─ů nazw─ů tego gatunku jest ta podana przez Anz─Ö.
Sorry :oops:
Awatar u┼╝ytkownika
Gepard Robert
Super zoofan

PoprzedniaNast─Öpna

Wr├│─ç do Nowinki

Kto jest na forum

U┼╝ytkownicy przegl─ůdaj─ůcy to forum: Brak zarejestrowanych u┼╝ytkownik├│w oraz 1 go┼Ť─ç

Informacja

Zesp├│┼é • Wszystkie czasy w strefie UTC + 2 godziny (czas letni)

´╗┐

Przyjaciele

• Mr├│wkojad i przyjaciele
  • ZOO Forum - facebook
  • Strony ogrod├│w

• ZOO Bydgoszcz
  • ZOO Chorz├│w
  • ZOO Gda┼äsk
  • ZOO Krak├│w
  • ZOO ┼ü├│d┼║
  • ZOO Opole
  • ZOO P┼éock