Nowi mieszkańcy

Okapi
Super zoofan

Re: Nowi mieszkańcy

Postautor: Okapi » 01 listopada 2011, 02:05

Do Zamościa dotarły z Wrocławia cztery koby liczi. Ciekawe, czy pismaki znowu coś nie pokręcili, bo zastanawia zbieżność czasu i ilości antylop. A może Zamość wyrasta na antylopianą potęgę? Dobrze by było ...
kasztanek
Super zoofan
Kontaktowanie:

Postautor: kasztanek » 01 listopada 2011, 09:07

ale we Wrocławiu nie mam kobów liczi tylko kob śniady podgatunek sing sing [defasa] (Kobus ellipsiprymnus defassa)
Awatar użytkownika
Robby

Postautor: Robby » 01 listopada 2011, 17:28

W planach było sprowadzenie dwóch nowych gatunków antylopa do odnowionych stajni, a więc możliwe, że do zoo trafiły zarówno niale grzywiaste jak i koby defasa. Oprócz nich w zoo już są sitatungi i koby liczi, a w kolejce czekają oryksy szablorogie.
Okapi
Super zoofan

Postautor: Okapi » 02 listopada 2011, 16:41

kasztanek pisze:ale we Wrocławiu nie mam kobów liczi tylko kob śniady podgatunek sing sing [defasa] (Kobus ellipsiprymnus defassa)

Oczywiście, pomyłka z mojej strony. Miało być singsing, a nie wiedzieć czemu wyszło liczi. :oops:
Awatar użytkownika
Robby

Postautor: Robby » 13 listopada 2011, 19:07

Z ISIS wynika, że do Zamościa przybył samiec mangaby rudoczelnej. A więc małpiarnia poza wystrojem zmienia również swoich mieszkańców. Z zoo zniknęły takie gatunki jak: koczkodan zielonosiwy, mangaba szara, pawian anubis i mandryl. W planach jest sprowadzenie również lutungów jawajskich. Ja od siebie dodam, że fajnie jak by zoo sprowadziło jeszcze może jakieś gerezy, żeby bardziej uatrakcyjnić nową małpiarnie... ;)
Awatar użytkownika
Michał

Postautor: Michał » 24 listopada 2011, 19:40

Jak podaje "Moje Miasto" zamojskie zoo wzbogaciło się o nene, ibisy kędzierzawe (ma ktoś pomysł co to może być? Geronticus eremita?) i fenka. Za miesiąc ma dojechać "otocjan" (zapewne otocjon z Szeged ZOO) z Węgier. Fajne jest też to że w przyszłej żyrafiarni mają zamieszkać zebry Grevy'ego :) mój ulubiony gatunek.

Mniej miłą informacją jest wzrost ceny biletów... aczkolwiek dalej jest to cena bardzo przystępna :)

Ze strony zoo można dowiedzieć się że urodziła się uistiti białoucha, 2 tamaryny białoczube, z Poznania przyjechał Wieloszpon lśniący (Polyplectron malacense) i czubacz hełmiasty (Pauxi pauxi) i niewiadomo skąd Nietoperz (Carollia perspicillata)

Według ISIS w Zamościu mieszkają ibisy czczone sztuk 9 - nie wiem tylko czy to ta nowość czy ptaki już wcześniej mieszkały w zoo
Awatar użytkownika
Gepard Robert
Super zoofan

Postautor: Gepard Robert » 24 listopada 2011, 22:46

ibisy kędzierzawe (ma ktoś pomysł co to może być? Geronticus eremita?)

Ibisy czczone i kędzierzawe to zupełnie "insza inszość". :) ;) Myślę, że jeśli to prawda, to byłaby super sprawa, bo ptaki te są rzadkie (status: krytycznie zagrożone). Występują na niedużych obszarach wyspowo w Maroku, Etiopii i Turcji. Do tego można by stworzyć super ekspozycję, gdyż gniazdują na występach skalnych czy małych jaskiniach. Byłoby pole do popisu. Ptaki te posiada w Polsce jedynie zoo w Opolu (dane z ISIS).
Poniżej ibisy kędzierzawe we własnej ptasiej osobie:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
rybeńka
Super zoofan

Postautor: rybeńka » 24 listopada 2011, 23:11

Robercie, znasz może ich nazwę łacińską (albo wiesz gdzie jej szukać ), bo niestety nie mogę jej nigdzie znaleźć, a bywa przydatna :)
Awatar użytkownika
Anza
Super zoofan
Kontaktowanie:

Postautor: Anza » 24 listopada 2011, 23:22

Na stronie Opolskiego zoo mają nawet swoją podstronę: http://www.zoo.opole.pl/mieszkancy.php?m=3&pg=25003
Łacińska nazwa to Geronticus eremita (z resztą Michał podawał kilka postów wyżej), w Opolu występują pod nazwą "Ibis grzywiasty".
Awatar użytkownika
Gepard Robert
Super zoofan

Postautor: Gepard Robert » 24 listopada 2011, 23:30

No właśnie :) ;) Anza szybka jesteś!
Z pospiechu i zasugerowawszy się nazwą łacińską podaną przez Michała, nieco się zagapiłem, bo właściwą nazwą tego gatunku jest ta podana przez Anzę.
Sorry :oops:

Wróć do „Nowinki”